מה זה השקעות אלטרנטיביות ואיך זה עוזר למקסם רווחים

כפי שהשם מרמז, השקעות אלטרנטיביות הן שער לעולם של הזדמנויות חדשות עבור משקיעים שרוצים תיק מגוון, מינוף רווחים והשגת יציבות גם כששוק ההון עובר תהפוכות.

השקעות אלטרנטיביות אינן נסחרות בבורסה תחת מסלולים מסורתיים כמו מניות, אגרות חוב ומטבע חוץ. תחת זאת מדובר במסלולים מיוחדים, כפי שנראה בהמשך.

סוגים של השקעה אלטרנטיבית

אם עד היום רוב המשקיעים התרגלו לרכוש מניות של חברות ציבוריות כאסטרטגיית השקעה בלעדית, כעת הם יכולים להשקיע גם בנכסים נוספים כגון נדל"ן, תשתיות, חברות טכנולוגיה, מיזמי סטרטאפ ועוד.

ההשקעה האלטרנטיבית מתבצעת באמצעות כלים ייחודיים כגון קרנות הון פרטיות, קרנות גידור וקרנות הנסחרות בבורסה, עבורן ממונה "מנהל קרן".

קרן פרייבט אקוויטי (Private Equity)

פרייבט אקוויטי היא קרן פרטית שאינה נסחרת בבורסה, ותוקפה נקבע מראש למשך זמן מסוים. סוג זה של קרן השקעות שכיחה במקרים כגון:

  • הקמת חברה עם רעיון עסקי בעל פוטנציאל צמיחה גבוה.
  • השקעה בפיתוח חברה או עסק קיימים שזקוקים להון חיצוני כדי להתרחב.
  • השקעה בחברות לפני קריסה שצריכות לעבור תהליך הבראה ומכירה.

השקעה בקרנות נדל"ן

מרבית האנשים מתייחסים רק להשקעה בנכסי מגורים, אך למעשה מדובר באפיק רחב בהרבה. השקעה בקרנות נדל"ן מעניקה לכם גישה לנכסים שאינם מוגבלים רק לעולם הדיור. בצורה זו תוכלו לקחת חלק בהשבחת בנייני מגורים, נדל"ן מסחרי כגון משרדים וחנויות וכן נדל"ן תעשייתי הכולל מפעלים, מכרות וחוות.

היתרונות בהשקעה בנכסי נדל"ן מתבטאים בעליית הערך ובהזדמנות לגון ולפזר את הסיכונים בין נכסי נדל"ן שונים יחד עם משקיעים נוספים; זאת לעומת רכישת דירה להשקעה.

השקעות באנרגיה מתחדשת

בעולם שלא מפסיק לדהור קדימה ולפרוץ גבולות חדשים, יותר ויותר מדינות מחפשות מקורות אנרגיה חדשים להסתמך עליהם במקום נפט או גז בלבד.

ערכי השמירה על הטבע והכלכלה הירוקה מקבלים חשיבות עליונה, ולצורך כך מופנים תקציבי עתק כדי לבנות טכנולוגיות חדשות לשימוש באנרגיה טבעית ולאגירה שלה.

קרנות גידור

קרן גידור אמורה להבטיח רווח בכל מצב בו נמצא השוק, ולנצל הזדמנויות להפחית תנודתיות ולהגדיל תשואות.

זהו כלי השקעה גמיש הכולל מכשירים פיננסים שונים, שבדרך כלל מתאים יותר למשקיעים כשירים בשל עלויות ההצטרפות הגבוהות.

יתרונות של השקעות אלטרנטיביות

  • פיזור סיכונים על פני מגוון מגזרים, נכסים וחברות – תורם להקטנת הסיכון ומפחית את השפעותיו של שוק ההון על תיק ההשקעות.
  • המשקיעים אינם יכולים למכור מיידית את הנכסים שלהם, וכך נמנעת נמנעים משברים נוספים והפסדים בגלל תנודתיות רחבה של משקיעים.
  • פוטנציאל משמעותי לרווחים גבוהים.

חסרונות בהשקעות אלטרנטיביות

  • המידע לא תמיד חשוף ושקוף עבור המשקיע.
  • חובה לבצע בדיקה מעמיקה של מי הם מנהלי ההשקעות ומהם התנאים, כדי להימנע מתרמיות או בחירה באנשי מקצוע שאינם מוכשרים לקבל החלטות נכונות.
  • קרנות אלטרנטיביות אינן נזילות, וההשקעה בהן לא תתאים לאנשים הזקוקים לכסף באופן מיידי.

אם אתם מחפשים דרך להרוויח יותר ולצמצם סיכונים מיותרים – קראו כאן את המאמר שלנו על IRA – ניהול חיסכון אישי.

לסיכום

השקעות אלטרנטיביות הן חלופה מעניינת להשקעות המסורתיות בשוק ההון, והזדמנות מצוינת עבור משקיעים שרוצים לקבל יותר תמורת הכסף.

הפופולריות של השקעה אלטרנטיבית הולכת וגדלה בשנים האחרונות, והביאה להאצה בפתיחת מסלולי השקעה מגוונים; ובכללם גם כאלו שלא צוינו במאמר (כגון אומנות, עתיקות, חפצי יוקרה ועוד).

בעבר היה נהוג לחשוב שהשקעות אלטרנטיביות שמורות רק למשקיעים כשירים – אך לא עוד. סוכנות סירה מזמינה אתכם להצטרף למגרש של הגדולים, וליהנות מהגשמת חלומות פיננסיים.